מה זה IT Information Technology?

מה זה IT  Information Technology?

ראשי התיבות IT מוכרים ונחשבים לקיצור פופולרי מאד עולם ההיי טק וחברות הענק. מדובר בשירותים שכל ארגון או חברה חייבים שיהיו להם, בין אם באופן פנימי בתוך החברה ובין אם בצורה חיצונית כשירותים במיקור חוץ. באופן כללי ניתן לומר שמדובר בשירותים שונים שקשורים לעולם המחשבים, האינטרנט, הטלפוניה וניהול המידע בצורה וירטואלית. יש חשיבות גבוהה לאופן ההתנהלות עם המידע הזה, שכן הוא כולל בדרך כלל נושאים שקשורים לתחום העיסוק של החברה, מידע עסקי או מסחרי מהותי שאסור שידלוף לידיעת האנשים הלא נכונים, פרטים או נתונים אישיים של עובדים ולקוחות ועוד. חלק בלתי נפרד מהתנהלות עסקית נכונה של חברה הוא הדרך שבה היא מנהלת את הנכסים הדיגיטליים והאלקטרוניים שלה ואיך היא שומרת עליהם.

IT אז והיום


לא מעט גלגולים עברו על מושג ה- IT עם הזמן. מכיוון שראשי התיבות Information Technology מחייבות התייחסות משמעותית לנושא של מידע ממוחשב או כזה שמסתמך על טכנולוגיה – הרי שזה מה שהתחום הזה ייצג בראשית דרכו, גם בישראל וגם בחוץ לארץ. עם הזמן גם השתכללו שיטות העבודה בחברות ההיי טק והמחשבים וגם נטמעו דרכי עבודה שונות בכל מה שקשור לאחסון ושמירה על מידע ונתונים. דבר נוסף שנגזר עם הזמן וקשור גם הוא לתחום ה- IT הוא מחלקה שונה ונפרדת שמעניקה שירותי תמיכה בכל מה שקשור לתקלות או בעיות עם אביזרי המחשבים, החומרה והתוכנה – אבחון ותיקון בעיות, פתיחת ערוצי תקשורת חדשים, סיוע בתמיכה טכנית בכל נושא והקמת עמדות עבודה חדשות.

השירותים המגוונים של עובדי IT

כיום אפשר למנות לא מעט שירותים ופעולות שמבוצעים על ידי עובדי מחלקת IT במחלקות ייעודיות בחברות וארגונים בעלי עובדים רבים. להלן כמה דוגמאות לשירותים אלה –
• חיבור או ניתוק עמדות עבודה ברשת האינטרנט.
• איתור, אבחון ותיקון של תקלות במחשבים, מדפסות, שרתים או מכונות צילום ברחבי המשרד.
• דאגה לציוד חומרה מספק ותקין – מסכי מחשב, מקלדות, עכברים והחלפה של אלה במידת הצורך.
• פתיחת שמות משתמש וסיסמאות ראשוניות עבור שימוש ראשון במערכות ממוחשבות, כמו גם סיוע במקרה של צורך באיפוס סיסמא או שינוי שם המשתמש.
• הקמה של עובד חדש במערכות הדיגיטליות הפנימיות של החברה.
• מתן תמיכה טכנית והנחיה בכל מצב של בעיה, תפקוד לא תקין של חומרה או תוכנה וכמובן סיוע טכני מרחוק ככל שנדרש.

איך אפשר להשיג שירותי IT?


בחברות שיש בהן הרבה מאד עובדים כדאי ושווה להקין מחלקת IT נפרדת ולהעסיק בה עובדים בעלי האוריינטציה הדיגיטלית והאלקטרונית הנדרשת. במידת הצורך אפשר יהיה להאציל עליהם סמכויות נוספות שקשורות בציוד המחשבים והאינטרנט בחברה והמחלקה הזאת תהיה אמונה על כל הנושא של תמיכה טכנית לעובדים ולמבקרים בחברה. חשוב לקחת בחשבון את עלויות הקמת המחלקה ותשלומי המשכורות לעובדים לאורך הזמן וכך לקבל את ההחלטה בנוגע לכדאיות. כאמור – במקרים של חברות גדולות זה כדאי ומשתלם.
האפשרות הנוספת היא שכירת שירותי IT במיקור חוץ. בדרך כלל תתאים אפשרות זו לחברות קטנות יותר או לכאלה שנחשבות לפחות מתקדמות. לא עבור כל בעל עסק יהיה זה קל ואינטואיטיבי לבצע פעולות במחשב או ברשת האינטרנט ולכן כשיש לו אל מי לפנות ולבקש (וכמובן לקבל) עזרה טכנית – יהיה לו שווה שבחיוג קצר ומהיר למספר שידוע מראש התמיכה תגיע מהר מאד, בין אם עבורו עצמו או עבור מי מהעובדים שלו.

מעוניינים בשירות IT או שירותי מחשב לעסקים התקשרו אלינו

03-6123949

או

כתבו אלינו

האופן 5 פתח תקווה [email protected] +972-3-6123949
חייגו עכשיו