מהם שירותי IT ומי צריך אותם?

מהם שירותי IT ומי צריך אותם?

בעולם ההיי טק והמשרדים הגדולים המושג שירותי IT כבר שגור ומוכר. יתרה מכך – אפשר אפילו לומר שיש ארגונים וחברות שמסתמכים על שירותי ה- IT ובלעדיהם המשרד כולו פשוט לא מתפקד כמו שצריך. כיום מתבססים הרבה מאד נושאים ותחומי עיסוק על רשת האינטרנט ולכן כתלות בגודל החברה ובמספר העובדים שבה – חשוב ליצור מערך שלם של גיבוי, תחזוקה ותמיכה טכנית. זה בדיוק מה שמתמקדים בו שירותי IT. מכיוון שמדובר בקבוצה גדולה ומגוונת של שירותים – יש חשיבות גבוהה מאד להתאמה האישית לכל ארגון, חברה או משרד וכיום ניתן לבחור בין העמדת מחלקת IT מתוך החברה או בחירה במיקור חוץ לשם מתן שירותים אלה.

אילו שירותי IT קיימים כיום?

בין אם מדובר בשירות מתוך החברה ובין אם במיקור חוץ – ישנם נושאים שנחשבים כחלק מחבילת שירותי IT מקובלת ומוכרת, להלן כמה מהם –

תמיכה טכנית טלפונית בעובדים בעת תקלה שהם נתקלים בה בחומרה או בתוכנה.

הגעה פיזית למקום שבו יש בעיה שצריך לאבחן או לתקן בציוד הטכני (מחשבים, מדפסות, מכונות צילום ועוד).

התקנה של עמדות עבודה חדשות, לרבות כל החיבורים הנדרשים לרשת האינטרנט ו/או הטלפוניה.

ביצוע עבודות תחזוקה של הרשתות בחברה ובין המשרדים.

וידוא תקינות כל הרכיבים הטכניים.

אבטחת המידע ברשת.

פעולות אלה חייבות להיות מבוצעות על ידי מי שיש לו הבנה טכנית מעמיקה בעולם המחשבים, החומרה והרשתות. לא תמיד חברה זו או אחרת אכן עוסקת בתחומים שמשיקים לתחומים אלה ולכן שכירת שירותי IT במיקור חוץ במצב זה תהיה הדבר הנכון לעשות.

מי צריך שירותי IT?

באופן כללי וגורף אפשר לומר ששום ארגון או חברה לא יוכלו לתפקד באופן תקין ללא שירותי IT מתקדמים, עדכניים וכאלה שמבוצעים על ידי עובדים מסורים ומקצועיים. עובדים אלה יהיה אמונים על נושאים חשובים ומהותיים ואי אפשר יהיה לוותר על הידע המקיף והמעמיק שלהם. מפעם לפעם תידרש עזרתם של עובדי ה- IT לצורך פתירת בעיות שוטפות ושגרתיות אך בהחלט ייתכן מצב שבו טיפול או תיקון יידרשו באופן בהול ודחוף. כאן תיבחן התוצאה של העמדת מחלקת IT יעילה, מקצועית וכזאת שמבוססת על עובדים מקצועיים ומעולים. חשוב לדעת שבזכות מחלקת IT יעילה ועובדים ברמה גבוהה – העבודה השוטפת בחברה כולה תהיה איכותית, נעימה ויעילה ובמידה ומחלקת IT מאוישת בעובדים שפחות בקיאים בעבודה שלהם – כל שאר העובדים יחושו זאת, אפילו על בסיס יומיומי כשלא יוכלו להשיג את המטרות שלהם בעבודה.

האם להעדיף מחלקה פנימית או שירותים במיקור חוץ?

יש לא מעט שיקולים שצריכים להוביל את ההחלטה האם לשכור שירותי IT מבחוץ או למנות לשם כך עובדים שזה יהיה התפקיד שלהם. ראשית, יש חשיבות לגודל החברה. אם מדובר בחברה קטנה לא בטוח שיהיה כדאי מבחינה כלכלית לחפש שירותים במיקור חוץ. יחד עם זאת – לשיקול המקצועי יש משקל רב גם כן, שכן אם אין בין העובדים מי שיכול למלא את התפקיד בצורה מושלמת (ולא פחות מכך) – ייתכן מאד והמנהלים לא יוכלו להתפשר על שירותים שלא ברמה גבוהה. כאשר בוחרים בשירותי IT במיקור חוץ אפשר להיות בטוחים שהעובדים יהיה מקצועיים ביותר וכמובן זמינים ככל האפשר לטובת עובדי החברה.

מעוניינים בשירות IT או שירותי מחשב לעסקים התקשרו אלינו

03-6123949

או

כתבו אלינו

האופן 5 פתח תקווה [email protected] +972-3-6123949
חייגו עכשיו