הקמת תשתית מחשוב לעסק

הקמת תשתית מחשוב לעסק

כל עסק צריך שתהיה לו התשתית המחשובית שהכי מתאימה לו. כל עסק עוסק בתחום או נושא אחר, ישנו מספר שונה של עובדים, ייתכן ויש עיסוק בנישה מקצועית מסוימת וייחודית ומהות שונה של העסק – מתן שירות לפרונטלי ללקוחות, ניהול חנות מקוונת או מכירה של מוצרים ושירותים דרך הטלפון. לכל אחת מהאפשרויות האלה יהיה מדובר בעסק בניהול שונה ויתרה מכך – תידרש תשתית מחשוב שונה לגמרי. ההתאמה האישית לכל עסק בנפרד מהותית וחשובה ביותר. כשמגיע הזמן להקים או לשפר את התשתית של המחשוב – אי אפשר לוותר על איש מקצוע מומחה ומיומן בתחום ואם אין כזה בין עובדי העסק – חברה במיקור חוץ תהיה הפתרון הטוב והמתאים ביותר.

אפשרויות רבות של תשתית מחשוב לעסקים

לא לכל עסק מתאימה אותה תשתית מחשוב ואין פורמט קבוע שנכון באופן גורף להרבה עסקים. גם כאלה שמציעים שירותים או מוצרים באותו תחום עניין לא יוכלו ליהנות מתבנית קבועה של שירותי מחשוב או מסטנדרט קבוע. לכל עסק הצרכים או הדרישות שלו, בדיוק כשם הוא מציע שירותים לקהל לקוחות מסוים ולא בהכרח לכלל האנשים. להלן כמה דוגמאות לשירותי מחשוב ותשתית שעל כל בעל עסק לבחון בעצמו לפני שיתבקש להקים תשתית עבור העסק שלו –

• מהו רוחב פס האינטרנט במקום שבו יישבו ויעבדו העובדים.

• אילו רכיבי חומרה צריך – מארזים, מסכים (באילו גדלים?), מקלדות, עכברים, אוזניות ועוד.

• אילו תוכנות צריכות להיות מותקנות על המחשבים? תוכנות מקצועיות, כאלה שקשורות בהנהלת חשבונות ועוד.

• סידור וארגון עמדות עבודה תוך התחשבות בנקודות חשמל, רשת או אינטרנט.

• הקמת רשת מחשבים בתוך החברה.

• הגדרת שמות משתמש וסיסמאות.

• וידוא לאחר ההקמה שכל העמדות עובדות כראוי, המחשבים מבצעים את תפקידם והאינטרנט מספק זרימה מהירה לכל הפעולות הדרושות.

?איך בוחרים את האלמנטים של תשתית המחשוב

במידה ואין בתוך העסק את מי שיכול לתת את חוות הדעת המקצועית שלו בנוגע להקמת התשתית הדרושה – ללא ספק פנייה אל חברה מקצועית במיקור חוץ תהיה הדבר הנכון לעשות. ביחד עם אנשי המקצוע של החברה אפשר יהיה לתאם ציפיות ולהגדיר בדיוק מה דרוש לביצוע, מה מתאים יותר או פחות ואיך יהיה הכי נכון להקים את התשתית הדרושה. יתרה מכך – יהיה כאן חסכון לא קטן בזמן ובכסף, שכן אין טעם לבעל העסק לשלם עבור שירותים או מוצרי מחשוב שהוא לא צריך וכך תהיה מדויקת ההתאמה של העסק שלו גם להקמת התשתית עצמה וגם לתשלום עבורה. אותם אנשי מקצוע במיקור חוץ יישארו עד לסיום ההתקנות וההקמות, יסבירו לבעל העסק ולעובדים שלו את מה שדרוש לעשות ויעבירו את השרביט בצורה הטובה והחלקה ביותר.

מעוניינים בשירות IT או שירותי מחשב לעסקים התקשרו אלינו

03-6123949

או

כתבו אלינו

האופן 5 פתח תקווה [email protected] +972-3-6123949
חייגו עכשיו