פתרונות ענן

תמיכה מלאה
מערכות ניטור
ביצועים מעולים
זמינות גבוהה
פתרונות גיבוי
DR מגובה באתר
אבטחת מידע
חומרה איכותית

מה זה ענן

insert image

מעבר אל פתרונות ענן לעסקים

עם חברת Allnet תזכו בפתרונות ענן מתקדמים ומותאמים באופן מלא לצרכים הספציפיים של כל בית עסק וארגון. הפתרונות כוללים בין היתר אחסון, גיבוי, תקשורת, אבטחת מידע עם הצפונות של נתונים מבוקשים וכו’. כל זאת ועוד מוצע במגוון מסלולים עם תמיכה מלאה, שרתים בעלי חומרה איכותית עם רמות אבטחה אופטימאליות, מערכות ניטור, זמינות גבוהה, נפחי אחסון לא מוגבלים וביצועים מעולים. בין היתר פתרונות ענן שלנו כוללים שליטה בעוצמת המחשב, רמה גבוהה ביותר של גמישות, בחירת סוג שרת, שימוש בכל פונקציה מבוקשת בתוכניות דואר אלקטרוני, ניהול של יומנים, אופיס, פריוריטי ותוכנת SAP.

קצת רקע אודות מחשוב ענן

המונח מחשוב ענן מתייחס למערך של שרתים ומחשבים שאוגדו למתן שירותי מחשב מרחוק, לרוב דרך רשת האינטרנט, כאשר התשלום עבור שירותים אלו הינו על פי צרכי שימוש. כך למעשה שירותי המחשב של הארגון המבוצעים בענן אינם ממוקמים בשרת מקומי אלא בשרת מרוחק מתקדם ומאובטח. כמו כמן מחשוב ענן מספק מגוון שירותים הקשורים לטכנולוגיית מידע ותקשורת לרבות אחסון מידע, העברתו ואבטחתו. את שירותי הענן ניתן לקבל בשלוש רמות עיקריות:

 • IaaS שירותי תשתית – המאפשרים למפתחי IT לעשות שימוש בתשתיות אלו ולשלם עבורן לפי נפח שימוש.
 • PaaS שירותי פלטפורמה – סביבת פיתוח עליה ניתן לפתח שרתים ולתכנן ולבנות אפליקציות כדוגמת שירותי חיוב או מסדי נתונים.
 • SaaS שירותי כשירות – סביבה המאפשרת התקנה וניהול של מגוון תוכנות.

בנוסף קיימות שלוש צורות עיקריות של אחסון בענן:

 • ענן ציבורי – שירותים על פי דרישה על גבי פלטפורמת רשת אינטרנט ציבורית עם מחירים זולים במיוחד, גמישות בהורדת מידע ורמות אבטחה יחסית נמוכות.
 • ענן פרטי – מרחב מיוחד אשר הוקצה לטובת שירותי ענן שונים עם רמה מאוד גבוהה של אבטחה ועם פתרונות מותאמים אישית לכל לקוח.
 • ענן היברידי – משלב תכונות של ענן פרטי וציבורי כאחד.

בחירת פתרונות נחוצים

חשוב להבין כי לכל בית עסק, חברה וארגון יש צרכי מחשוב ענן. בכדי להבין אילו פתרונות ענן נחוצים לכם יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים בסיסיים:

 • סוג וכמות מידע שהארגון נדרש לאחסן.
 • אופי וסוגי משימות, מטלות ופרויקטים של הארגון.
 • אופי ורמת אבטחה נדרשים.
 • התאמה לרגולציות ותקנים הנדרשים על ידי הארגון.
 • אופי ורמת דרישות עבור ביצועים.
 • פתרונות הכוללים שירותי תמיכה, תחזוקה וניהול ושרותי IT מקצועיים.

פתרונות בענן התורמים לביצועי העסק

לאחרונה ניתן לראות מגמה של בתי עסק בכל קנה מידה ובכל תחום הבוחרים לעבור לשירותי ענן. זאת בזכות הפונקציות והפוטנציאל שיש בהן לייעול וצמיחה ארגונית ועסקית. בין היתר, בזכות העובדה שפתרונות בענן פשוטים ליישום ולשדרוג ניתן יותר בקלות להעביר את מיקוד הביצועים להליכים עסקיים ללא צורך בדיוני תשתיות. כמו כן, פתרונות מחשוב מערבים לא רק אנשי IT אלא גם משתמשי קצה הצורכים את המערכת כמו אנשי מכירות ושיווק. כך למעשה שירותי ענן מאפשרים לדייק את תפקודן של מערכות מחשוב ולייעל קשרים בין גורמים שונים כמו מחלקת ייצור, שיווק, מכירות, ספקים, משקיעים ולקוחות. כפועל יוצא מכך הליך ההטמעה של המערכות אינו טכני גרידא אלא הוא מערב בתוכו גם שיקולים ניהוליים וארגוניים נוספים.

ניהול מגוון צרכים ארגוניים

למעשה פתרונות ענן מתאימים עבור מגוון רחב של צרכים עסקיים שונים, ממשימות מוכרות וקלאסיות כמו גיבוי נתונים ואחסון מידע, ועד לפונקציות חדשות כמו ניהול אסטרטגי של לקוחות, ניהול כספים ועוד. יחד עם זאת, עם העלייה במגוון ורמת שירותי הענן המסופקים כך במקביל נדרשת לעלות רמת השירות של חברות בתחום. בין היתר שירותי הכוונה וייעוץ נדרשים להיות ברמה גבוהה, וכן כל הליך תכנון והטמעת השירותים בארגון עם דיסיפלינות מתאימות ועמידה בהגדרות תקציב, למשל עבור צרכי אבטחה, פיתוח, שמירת וגיבוי נתונים, הרשאות, ניתוח ובדיקת נתונים ועוד.

פתרונות ענן עם יכולות ארגוניות וטכנולוגיות עבור פתרונות ענן

למרות היות מחשוב ענן פתרון עסקי מוכר ומוערך, עדיין קיימים ארגונים ועסקים המהססים לבצע שינוי זה בחברתם. הסיבות לכך הן רבות ושונות, החל ממחסומים פסיכולוגיים אישיים וארגוניים לכך שנתוני הארגון ישמרו מחוצה לו, דרך קשיים טכניים ושיקולי אבטחה. מנגד, ארגונים שכן בחרו לעשות צעד זה ולעבור לפתרונות בענן לרוב מגלים יכולות ארגוניות וטכנולוגיות מתקדמות וחשיבה המקדימה את כלל המשק. לא אחת מנהלי IT ממליצים ומכוונים את הארגון לסוג זה של שינוי המספק יתרונות טכנולוגיים על פני מתחרים. כמו כן, בכדי שפתרונות מחשוב יקלטו בארגון הם נדרשים בהליך מושכל הנבנה באופן מקיף, הדרגתי ונכון. גישות אלו יבחנו את צרכיו של העובד בארגון ויבחרו בפתרונות ענן מתאימים לו, המיועדים לשיפור, ייעול הליכי עבודה וקיצור אורכם.

היתרונות שיש לפתרונות בענן לספק

בחירה בפתרונות ענן מעניקה לארגונים שורה ארוכה של יתרונות ניהוליים ועסקיים. העיקריים שבהם הינם:

 • חיסכון – פתרונות בענן חוסכים לכם רכישת מערכות מחשוב, חומרה ותוכנה, ותשתיות יקרות ערך, התקנתן ותחזוקתן השוטפת. כך גם יחסך מכם שטח מקום יקר בבית העסק, עלויות שימוש בתשתיות כמו חשמל ועלויות אחזקת צוות מיוחד שיתקן, יתאים וישדרג את המערכות. פתרונות ענן מאפשרים קבלת כל שירות מבוקש ללא רכישת והתקנת ציוד ותשתיות מיוחדות.
 • גמישות והתאמה – שירותי ענן מסופקים עם רמה גבוהה של גמישות, המותאמת לנפחי וצרכי עבודה משתנים. כך שאם יש תקופה בה אתם נדרשים ליותר או פחות שטח אחסון, לגידול או הפחתה בשירותי מרכזייה, השירות יסופק בהתאמה מלאה לצרכים אלו.
 • חלק מפתרונות ענן כוללים פתרונות גיבוי מתקדמים, מורכבים ומקיפים, המסופקים כהליכים פשוטים ליישום בזכות מערכות גיבוי אוטומאטיות מוגדרות מראש או בזמן אמת.
 • שירותי ענן כוללים גם מערכות ניטור, המאתרות מידע ארגוני שאבד באופן יעיל וחסכוני.
 • פתרונות ענן מסופקים עם רמת אבטחה גבוה ביותר מותאמת לאופי וצרכי כל ארגון.

צרו קשר

insert image

כתובת
האופן 5 פתח תקווה
טלפון
+972-3-6123949

האופן 5 פתח תקווה [email protected] +972-3-6123949
חייגו עכשיו