ניהול פרויקטים

 

 ניהול פרויקט מחשובי מקצועי והוליסטי

Allnet מתמחה בניהול פרויקטים מחשוביים בכל רמת מורכבות וקנה מידה. לרשות לקוחות החברה עומד צוות מובחר של אנשי מקצוע מיומנים בתחומי IT, תקשורת ואבטחת מידע שיענו לכל צורכי הפרויקט באופן האיכותי והיעיל ביותר. מדובר בגישת ניהול הוליסטית שלמה ומקצועית המסופקת על כל שלביה מתכנון ועד התקנה, ועם שירותי החזקה ותמיכה סביב השעון. הניהול ייקח בחשבון את כל מאפייני וצרכי הפרויקט, המדיניות והדרישות שלו שעל פיהם יבחרו המערכות הטובות ביותר בהתאם לתקנים מחמירים, ויוקמו ויותקנו בשקיפות מלאה ולאחר קבלת אישורים מהלקוח.

 

מרכיבי ניהול פרויקט

מבחינתנו, ניהול פרויקט מחשוב מכיל מספר מרכיבים ושלבים בסיסיים. הוא כולל הגדרת מטרת הפרויקט ויעדיו, בחירת צוות מתאים עבורו ושיתופי נתונים ומידע עם גורמים רלוונטיים שונים בארגון ומחוצה לו. זאת בנוסף לאפיון הפרויקט על מגוון ההליכים השונים שכלולים בו, קביעת מסגרות זמנים המותאמות לצרכי הארגון, הרכבת תקציב עבור הפרויקט הכולל גם סעיף לפעילות בלתי צפויה, ניהול הפרויקט עצמו באופן תואם למסגרת תקציב וזמן, והטמעתו והבנתו על ידי כל גורם רלוונטי בארגון, וביקורת אחר הצלחתו.

 

מטרת ניהול פרויקטים

ניהול פרויקטים טכנולוגיים מיועד עבור צרכים ומטרות שונות של חברות וארגונים, ומתקיים מתוך מטרה לייעל הליכים ארגוניים ועסקיים ולהעלות את תפוקתן של מערכות ידע. מדובר בפרויקטים כדוגמת שדרוג או החלפת מערכות ותשתיות מחשב, המהווים למעשה צעד אסטרטגי הנדרש במשאבים רבים, בזמן ממושך ובהוצאות גבוהות. יחד עם זאת, לא אחת ארגונים אינם מצליחים ליצור מערך פנימי הולם שיכול גם לבצע את הפרויקט הנדרש וגם לעמוד במשימות השוטפות השונות העומדות בפניו. לכן ארגונים רבים בוחרים בגוף חיצוני שינהל עבורם פרויקטים מורכבים. זהו ניהול פרויקטים כפי שחברתנו מבצעת ולהשגת יעדים מבוקשים מעמידה לרשות לקוחותיה צוות מובחר של אנשי מקצוע בכירים מהשורה הראשונה, בעלי ידע וניסיון רב בהובלת וניהול פרויקטי מחשוב אסטרטגיים טכנולוגיים.

 

הצלחתו של פרויקט מחשוב תלויה בצוות המנהל אותו

חשוב להבין כי ניהול פרויקטים מחשוביים אינו משימה הנדרשת בביצוע, אלא מדובר בעבודה שיש לקחת עבורה אחריות ולנהלה בכל שלביה. לכן, מבחינתנו תכנון נכון של פרויקט מחשוב מתחיל מגיבוש צוות איכותי עבורו, המורכב מאנשי מקצוע המתאימים והמוכשרים ביותר לביצוע המשימה, שהינם אחראים, מלאי מוטיבציה ומחויבים להצלחתו. אנשי המקצוע כוללים בין היתר מומחי IT בעלי ידע וניסיון בכל הקשור לאסטרטגיות של מערכות מידע, בניית תוכניות, אפיון ושילוב מערכות שונות בארגון וכו’. מתוך אנשים אלו אנו נדאג לבחור את המתאימים ביותר להובלת הפרויקט ולקשר בין כל ההליכים והגורמים השונים המעורבים. כמו כן נחלק סמכויות לתפקידים נוספים ונקבע מועדי פגישות משותפות וקבועות בהרכבים שונים. בנוסף חשוב לנו שמנהלי הארגון יהיו מעורבים אף הם בפרויקט, יעקבו אחר שלביו והתקדמותו ויסייעו בקבלת החלטות מהותיות עבורו. כמו כן, הם חיוניים להצלחת הטמעת המערכות בקרב עובדי הארגון ובתמיכה בשיטות ניהול מתקדמות, המתאימות למערכות החדשות.

 

דרישות ואפיון צרכי הפרויקט

כל פרויקט מחשובי שאנו לוקחים על עצמנו מתחיל באפיון צרכיו ומערכותיו והיותו מקביל להליכים מתאימים ונכונים לצרכי הארגון. בתור התחלה נדאג לניסוח ברור, מדויק ומפורט של הדרישות הארגוניות והעסקיות ממערכות מחשוב מבוקשות חיוניות, אשר ישפיעו באופן ישיר על אפיון הפרויקט. דרישות אלו הינן חלק מהותי באסטרטגיית הפרויקט ומונעות פגמים בתפקודן של המערכות המתוכננות. כך למשל, אם מתכננים פעילות ברשת האינטרנט אחת הדרישות הבסיסיות תהיה קיום מערכת אבטחה מתאימה.

 

כמו כן, הליך האפיון מתייחס לפרויקט לא רק כהליך מחשובי, אלא גם כהליך ארגוני הנדרש להתאים לצרכי עובדיו ולדרישות ומאפייני השוק. ככזה העובדים בארגון מהווים שותפים פעילים בהגדרת צרכי הפרויקט, אפיונו ואפיון תפקידם לאחר הטמעת המערכות חדשות. כמו כן, חלק מהגדרת יעדי הפרויקט ואפיונו כולל גם תיאום ציפיות לגבי תפקיד הפרויקט ויעדיו, סדרי העדיפויות שלו ואופן התנהלותו.

 

חשוב להבין כי שיתוף המשתמשים בתכנון מערכות, הבנת צרכיהם ומתן פתרונות הולמים הינו המפתח להצלחת הטמעת המערכות החדשות. למעשה, צרכים אלו של המשתמשים מהווים בסיס לבחירתן של מערכות מתאימות ותכנון מפרטי יישום. בנוסף ,המערכות יתוכננו מתוך התאמה לצרכים ארגוניים, וכן לדרישות ונתונים הקיימים בשוק בו הוא פועל. גישה זו תמנע יצירת מערכת בעלת פונקציות חסרות שימוש.

 

מסגרת זמנים ריאלית

חשוב לנו שתכנון לוחות הזמנים ייקבע בהתאם לתרחישים ויכולות ריאליות באופן המבטיח ת את התוצאות הטובות ביותר. בין היתר, לוחות זמנים ריאליים יאפשרו לבחון לעומק את המערכות והתוכנות, איכות התוצרים, לבדוק כל שלב בפרויקט ועל להטמעת המערכת. בנוסף, לוחות זמנים נדרשים לקחת בחשבון אילוצים של הספקים השונים, צרכי והרגלי עבודה מקובלים ושוטפים בארגון, וזאת לצד פעילות עסקית ייחודית הצפויה בתקופת התנהלות הפרויקט כמו למשל סגירת רבעון.

 

מרכיבים מהותיים נוספים בפרויקט מחשוב

לצד מה שכבר אוזכר, ניהול של פרויקט מחשוב מורכב מעוד שורה ארוכה של צרכים ונתונים שיש ליישם:

·     ניהול סיכונים – כך למשל, לאורך כל הפרויקט נקיים ניהול של סיכונים הבוחן תרחישים העלולים לפגוע בהצלחתו, בין אם ברמת איכות, ברמה טכנולוגית, ברמת המשתמשים, בזמני אספקה ועוד.

·     התאמת נתונים – נשים דגש על התאמת נתוני הארגון למערכות המותקנות באופן שאינו חורג מהגדרות תקציב.

·     שינויים והתאמות – לאורך כל הפרויקט נשאף לבצע רק שינויים והתאמות נחוצות במערכות המחשב ונימנע מפיתוחים שאינם חיוניים. מנגד, נדאג לספק מערכות אשר במידת הצורך בעתיד ניתן יהיה לשדרגן בקלות.

·     טיוב והסבת נתונים – לאורכו של כל הפרויקט נדאג לנהל הסבת וטיוב נתונים באופן מקצועי ומעמיק. בצרכים אלו נטפל באמצעות תוכנית עבודה מפורטת, תקציב נפרד, הגדרת לוחות זמנים והקצאתם של משאבים חיוניים.

·     סיום הפרויקט – כל פרויקט כולל בתוכו ובמסגרת תקציבו גם תקופת הרצה במהלכה נבדקת יעילות עבודת המערכות והתוכנות השונות. כמו כן, בהמשך נספק לארגון שירותי תחזוקה וכל גיבוי ושדרוג חיוני שיידרש בעתיד.

 שירותים נוספים שעשויים לעניין אותך

 שירותי מחשוב לעסקים, שירותי ענן, הפצת תוכנה, טלפוניה, תקשרות וביטחון


כתובת
האופן 5 פתח תקווה
טלפון
+972-3-6123949
האופן 5 פתח תקווה [email protected] +972-3-6123949
חייגו עכשיו